Złoto - raport rynkowy Investors TFI, jesień 2017

PODSUMOWANIE RAPORTU O RYNKU ZŁOTA, JESIEŃ 2017

  • Kurs złota jest silnie ujemnie skorelowany z rentownością obligacji USA – rośnie gdy spada realna rentowność papierów rządowych. Długoterminowe modele regresyjne wobec rentowności obligacji wskazują obecnie na odpowiednią lub lekko niedoszacowaną wycenę złota.
  • W ostatnich miesiącach znacznie wzrosło zainteresowanie kapitału spekulacyjnego rynkiem złota. Zaangażowanie inwestorów krótkoterminowych jest bliskie historycznemu rekordowi, co może doprowadzić do korekty cenowej kruszcu.
  • Rynek funduszy typu ETF w ciągu ostatnich kilku miesięcy notuje wzrost zasobów. Głównym źródłem popytu były fundusze europejskie. Zasoby funduszy północnoamerykańskich spadły.
  • Analiza techniczna wskazuje na kształtowanie się oporu na poziomie ok 1350-1370 USD/uncję. Jego pokonanie w najbliższych kwartałach może dać impuls do silniejszych wzrostów.
Maciej Kołodziejczyk
Zarządzający Funduszami

Wykorzystaj zalety najstarszej inwestycji świata

INVESTOR GOLD OTWARTY

Więcej o funduszu

TERAZ 0% OPŁAT ONLINE

Chcesz ulokować środki w funduszu złota? Investor Gold Otwarty realizuje zlecenia nabycia i odkupienia jednostek uczestnictwa każdego dnia, w którym odbywa się zwyczajna sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

KUP INVESTOR GOLD OTWARTY

Raporty o rynku złota

Chcesz dowiedzieć się więcej jak efektywnie inwestować na rynku złota, kiedy nadchodzi rynek byka, a kiedy rynek niedźwiedzia? Zapoznaj się z bieżącymi komentarzami rynkowymi ekspertów i przekrojowymi raportami o rynku złota, które publikujemy już od kilku lat.

Czytaj komentarze