Złoto - raport rynkowy Investors TFI, wiosna 2015

PODSUMOWANIE RAPORTU O RYNKU ZŁOTA, WIOSNA 2015

  • Analiza historycznych powiązań pomiędzy stopami banku centralnego USA a ceną złota wskazuje, że wbrew oczekiwaniom analityków nadchodzący cykl podwyżek stóp procentowych może wiązać się ze zwyżką kursu kruszcu. Wpływ na taki rozwój wypadków może mieć wzrost presji inflacyjnej, dostrzegany przez bank centralny USA.
  • Analiza wyceny złota łącznie w euro i dolarze amerykańskim wskazuje, że dołek koniunktury miał miejsce pod koniec grudnia 2013 roku. Od tego czasu trwa faza zwyżek.
  • Od połowy stycznia 2015 roku nastąpił znaczący, największy od ponad dwóch lat, napływ środków do funduszy typu ETF inwestujących w złoto.
  • Na rynku kontraktów terminowych struktura pozycji spekulacyjnych stopniowo zbliża się do tej, którą obserwowaliśmy podczas ostatniej hossy. Zwiększa się liczba pozycji obstawiających wzrosty, a zmniejsza liczba pozycji zakładających spadki notowań złota.
  • Analiza techniczna kursu złota w USD nie daje jednoznacznych sygnałów – po złamaniu się wsparcia na poziomie1180 USD/oz nastąpił szybki powrót do kanału konsolidacyjnego. Notowania złota od niemal 20 miesięcy tkwią w trendzie bocznym. Znacznie lepszy obraz przed przedstawia się analizując notowania kruszcu w euro – wzrost w ciągu ostatnich 14 miesięcy wyniósł ponad 30%.

Interesują Cię bieżące komentarze o rynku złota?

Zapraszamy do zapoznania się z opiniami i prognozami zarządzających funduszami Investors TFI na temat rynku metali szlachetnych.

Komentarze rynku złota

NAJNOWSZE I ARCHIWALNE RAPORTY O RYNKU ZŁOTA

Złoto - raport rynkowy, jesień 2016
Złoto - raport rynkowy, wiosna 2016
Złoto - raport rynkowy, jesień 2015
Złoto - raport rynkowy, wiosna 2015
Złoto - raport rynkowy, jesień 2014
Złoto - raport rynkowy, wiosna 2014
Złoto - raport rynkowy, jesień 2013
Złoto - raport rynkowy, wiosna 2013
Złoto - raport rynkowy, jesień 2012
Złoto - raport rynkowy, wiosna 2012
Złoto - raport rynkowy, jesień 2011
Złoto - raport rynkowy, wiosna 2011
Złoto - raport rynkowy, jesień 2010
Złoto - raport rynkowy, jesień 2009
Złoto - raport rynkowy, lato 2009