Investors TFI ponownie zwycięzcą rankingu Rzeczpospolitej

Investors TFI po raz drugi z rzędu zostało najlepszą firmą zarządzającą funduszami w corocznym rankingu publikowanym przez dziennik Rzeczpospolita. O zwycięstwie zdecydowały bardzo dobre wyniki osiągnięte przez fundusze Investors w większości grup porównawczych uwzględnionych w zestawieniu.

Ranking Rzeczpospolitej powstaje na podstawie oceny wyników funduszy inwestycyjnych osiąganych w perspektywie 6 miesięcy, roku, 3 i 5 lat. Dziennik przyznaje punkty za wyniki osiągane w grupach funduszy: akcji polskich, akcji małych i średnich spółek, zrównoważonych, stabilnego wzrostu, obligacji korporacyjnych, papierów dłużnych, obligacji skarbowych oraz gotówkowych i rynku pieniężnego. W zdecydowanej większości tych grup fundusze Investors znalazły się wśród liderów zestawienia.

Investors TFI po raz drugi z rzędu zwyciężyło w rankingu Rzeczpospolitej (2016 i 2017 r.). Wcześniej, w 2015 r., uplasowaliśmy się na drugim miejscu zestawienia. Dobre wyniki funduszy Investors TFI powodują, że od dłuższego czasu utrzymujemy się w gronie liderów firm zarządzających nie tylko w zestawieniach przygotowywanych przez Rzeczpospolitą, ale również Gazetę Parkiet, która przyznała nam tytuł Najlepszego TFI 2016 r., oraz Analizy Online. Wyniki inwestycyjne znajdują odzwierciedlenie w napływie nowych środków do funduszy Investors. W ciągu ostatnich 12 miesięcy (zakończonych 30 września 2017 r.) klienci powierzyli nam niemal 2,2 mld zł.