Pierwszy polski fundusz skoncentrowany na inwestycjach w Niemczech

Niemcy, będąc jedną z największych światowych gospodarek, której siłę stanowią eksport oraz popyt wewnętrzny, są bardzo atrakcyjnym rynkiem dla inwestorów. Co ważne, motorem Niemiec są zarówno wielkie koncerny, jak też małe i średnie firmy. Daje to duże możliwości inwestycyjne. Zbigniew Wojtowiczprezes zarządu Investors TFI

Investor Niemcy - fundusz silnej gospodarki

Największa gospodarka w Europie i czwarta na świecie

Największa gospodarka w Europie i czwarta na świecie

Niemcy to 16 % ludności Unii Europejskiej, która generuje 21 % europejskiego PKB. Niemiecka gospodarka jest wysoce uprzemysłowiona, a zarazem zróżnicowana – bazuje zarówno na przemyśle, jak i usługach.

Trzeci największy eksporter

Trzeci największy eksporter

Eksport jest filarem niemieckiej gospodarki. Niemieckie towary z branży chemicznej, motoryzacyjnej, a także maszyny i urządzenia dla przemysłu cieszą się wysokim zaufaniem na całym świecie. Duży udział eksportu to zasługa światowych potentatów, takich jak Adidas, Bayer, BASF, BMW, Siemens oraz wielu mniejszych firm stanowiących trzon niemieckiej gospodarki.

Jeden z najbogatszych krajów

Jeden z najbogatszych krajów

Niemcy znajdują się w gronie dziesięciu krajów o największym dochodzie do dyspozycji gospodarstw domowych. Stale rosnąca zamożność niemieckiego społeczeństwa powoduje, że konsumpcja wewnętrzna jest drugim, po eksporcie, filarem gospodarki naszego zachodniego sąsiada.

Innowacje to fundament rozwoju

Innowacje to fundament rozwoju

Niemcy zajęły w 2016 r. drugie miejsce w corocznym zestawieniu Bloomberg Innovation Index oceniającym innowacyjność krajów. Ranking bazuje między innymi na liczbie zgłoszonych patentów, wydatkach na badania i rozwój oraz liczbie pracowników zatrudnionych w segmencie badań i rozwoju.

Jedna z najcenniejszych światowych marek

Jedna z najcenniejszych światowych marek

Produkty oznaczone „Made in Germany” na całym świecie słyną z najwyższej jakości. To właśnie marka kraju wpływa na utrzymywanie się Niemiec w ścisłej czołówce największych światowych eksporterów. W rankingu „Nation Brands 2015” oceniającym wartość marek poszczególnych krajów Niemcy znalazły się na trzecim miejscu.

Wykorzystaj potencjał największej gospodarki Europy i pozwól aby niemieckie spółki pracowały również dla Ciebie

INVESTOR NIEMCY

Więcej o funduszu

TERAZ 0% OPŁAT ONLINE

Chcesz ulokować środki w funduszu silnej gosodarki? Investor Niemcy realizuje zlecenia nabycia i odkupienia jednostek uczestnictwa każdego dnia, w którym odbywa się zwyczajna sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Kup Investor Niemcy