Zarządzanie PPK | Investors TFI

Informacja reklamowa

Zamieszczone poniżej informacje mają charakter marketingowy i nie są wystarczające do podjęcia decyzji inwestycyjnej. Przed jej podjęciem zapoznaj się z Prospektami informacyjnymi Investor Parasol SFIO, Investor Parasol FIO, Investor PPK SFIO oraz Dokumentami zawierającymi kluczowe informacje.

Menu główne

Pracownicze Plany Kapitałowe

Zadbaj o przyszłość pracowników

Dlaczego PPK w Investors?

  • Efektywność

    Wyróżnia nas długoterminowa efektywność. Fundusze Investors były wielokrotnie nagradzane za osiągane wyniki inwestycyjne.

  • Doświadczenie

    Od 20 lat zarządzamy Pracowniczymi Programami Emerytalnymi. Wśród naszych klientów są zarówno duże przedsiębiorstwa oraz korporacje międzynarodowe, jak i mniejsze firmy.

  • Zaangażowanie

    Oferujemy wsparcie na wszystkich etapach wdrażania i prowadzenia PPK.

Jak uruchomić PPK?

1. Analiza i dostosowanie zasobów

Uruchomienie PPK będzie oznaczało konieczność zwiększenia budżetu wynagrodzeń – część składki pracowników finansuje bowiem pracodawca. PPK to również szereg nowych obowiązków, które ustawodawca nakłada na firmy. W związku z tym warto z wyprzedzeniem przeanalizować jak wpisać je w istniejącą strukturę przedsiębiorstwa i czy nie jest konieczne uzupełnienie lub dostosowanie istniejących zasobów (np. systemu kadrowo-księgowego).

2. Wybór instytucji zarządzającej

Chęć zarządzania środkami zgromadzonymi w PPK zadeklarowało kilkanaście instytucji finansowych. Zgodnie z ustawą, wyboru musi dokonać pracodawca, w porozumieniu ze związkami zawodowymi lub reprezentacją pracowników. To od efektywności firmy zarządzającej zależeć będzie jak duże oszczędności zgromadzą pracownicy.

Przydatne dokumenty

3. Wdrożenie programu

Ostatnim etapem jest uruchomienie programu, czyli wdrożenie przygotowanych wcześniej procedur oraz komunikacja zasad PPK pracownikom. Pracownicze Plany Kapitałowe to jeden z elementów świadczeń dla pracowników, a dobrze przemyślane działania komunikacyjne związane z ich uruchomieniem mogą pozytywnie wpływać na wizerunek pracodawcy.

Zawrzyj umowę

Najczęściej zadawane pytania

Kontakt

Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Jeśli potrzebujesz wsparcia lub dodatkowych informacji, skontaktuj się z nami.

Zadzwoń do nas

poniedziałek - piątek 9:00 - 17:00

+48 22 378 91 11

Napisz do nas

Odpowiemy na Twoje zapytanie w ciągu 2 dni roboczych.