Komentarze Investors TFI

Informacja reklamowa

Zamieszczone poniżej informacje mają charakter marketingowy i nie są wystarczające do podjęcia decyzji inwestycyjnej. Przed jej podjęciem zapoznaj się z Prospektami informacyjnymi Investor Parasol SFIO, Investor Parasol FIO, Investor PPK SFIO oraz Dokumentami zawierającymi kluczowe informacje.

Menu główne

Komentarze Investors TFI

  • komentarz

    Komentarz miesięczny - listopad 2024 r.

    Erupcja optymizmu, którą Wall Street zareagowało na wygraną Donalda Trumpa w wyścigu o prezydenturę, w połączeniu z obniżką stóp procentowych przez Fed, potwierdziła słuszność słynnej rady udzielonej przez Warrena Buffetta „Nigdy nie stawiaj przeciwko Ameryce”.
  • rynek obligacji

    Fundusze dłużne nadal atrakcyjne

    Z uwagi na wysokie stawki rynku pieniężnego nadal bardzo atrakcyjne pozostają w naszej ocenie fundusze papierów dłużnych o niskiej duracji (takie, jak Investor Oszczędnościowy oraz Investor Dochodowy). Ten stan rzeczy potrwa jeszcze kilka miesięcy, dopóki rynek w większym stopniu nie zacznie dyskontować obniżek stóp procentowych NBP.
  • komentarz

    Wygrana Trumpa sprzyja amerykańskim akcjom

    Wygrana Donalda Trumpa wzmacnia moim zdaniem prawdopodobieństwo powtórki scenariusza z drugiej połowy lat 90-tych ubiegłego wieku. Trzy dekady temu silna gospodarka USA napędzana była przez inwestycje i konsumpcję. Firmy znacząco zwiększały zyski i przychody, co napędzało hossę na Wall Street, wspieraną dodatkowo rewolucją technologiczną związaną z upowszechnianiem internetu.
  • komentarz

    Komentarz miesięczny - październik 2024 r.

    W zalewie niejednoznacznych wieści płynących z gospodarek, czy podwyższonej zmienności, z jaką mamy do czynienia na różnych rynkach, jedna rzecz pozostaje niewzruszona – wiara inwestorów w znaczący wzrost zysków spółek w 2025 roku.
  • rynek złota

    Złoto nadal atrakcyjne

    Złoto z nawiązką zrealizowało naszą prognozę ze stycznia tego roku, w której zakładaliśmy wzrost kursu do 2 500 dolarów za uncję. Co więcej, ponad 25-procentowy wzrost kursu kruszcu wycenianego w dolarze amerykańskim zapewnił mu pozycję niekwestionowanego lidera wśród szerokich klas aktywów pod względem stopy zwrotu liczonej od początku tego roku.
  • rynek obligacji

    Dobre perspektywy funduszu dłużnych

    Fundusze dłużne nadal mają potencjał dostarczania atrakcyjnych stóp zwrotu konserwatywnym inwestorom. W środowisku cyklu obniżek stóp procentowych przez najważniejsze banki centralne oraz NBP nadal widzimy duże prawdopodobieństwo, że fundusze z większą ekspozycją na ryzyko stopy procentowej mogą być w horyzoncie roku bardziej dochodowym rozwiązaniem niż fundusze oszczędnościowe.
  • komentarz

    Komentarz miesięczny - wrzesień 2024 r.

    W każdej dotychczasowej recesji silny wzrost bezrobocia był wynikiem słabości korporacyjnych fundamentów. Dziś nie ma takiego sygnału. Oczekiwania co do przychodów, zysków i marż na lata 2024-2026 dla amerykańskich spółek pozostają rekordowe. Jeśli zacznie się to zmieniać, będziemy musieli obwieścić: Houston, mamy problem! Póki co jednak to, czego doświadczamy, to jedynie turbulencje.
  • rynek złota

    Złoto - kierunek 2500 USD za uncję

    Zakładany przez nas scenariusz utrzymania popytu na złoto ze strony banków centralnych i inwestorów azjatyckich oraz pojawienia się na rynku zwiększonego zainteresowania kruszcem inwestorów z Europy Zachodniej i USA skłania nas do myślenia o cenie złota na koniec 2024 roku na poziomie około 2500 USD za uncję.
  • komentarz

    Weryfikacja celów inwestycyjnych na 2024 r.

    Rok 2024 miał przynieść demokratyzację hossy, czyli zwiększenie partycypacji w giełdowych wzrostach branż innych niż technologiczna, a także mniejszych i średnich spółek. Patrząc z lotu ptaka na dokonania rynków oraz gospodarek w pierwszej połowie 2024 roku można stwierdzić, że generalnie wpisują się one w zakładany scenariusz, pozostawiając jednak spory niedosyt.
  • komentarz

    Komentarz miesięczny - czerwiec 2024 r.

    Zarówno prezentacja kolejnych rewelacyjnych wyników finansowych, jak i następne trzy tygodnie bicia rekordów notowań utwierdziły wszystkich w przekonaniu, że królowa jest jedna – Nvidia. Dominacja tej spółki w rewolucji związanej ze sztuczną inteligencją jest wciąż nie do podważenia.