Zasady bezpiecznego korzystania z serwisu Investor Online

1. Korzystaj z serwisu Investor Online tylko na zaufanych urządzeniach. Unikaj logowania się do serwisu z cudzych komputerów, tabletów i smartfonów oraz z urządzeń ogólnodostępnych (np. komputerów w kawiarenkach internetowych).

2. Nigdy nie loguj się do serwisu za pośrednictwem linków, które otrzymałeś z nieautoryzowanych źródeł (na przykład w wiadomości e-mail).

3. Zawsze zwracaj uwagę, czy adres serwisu Investor Online, widoczny w przeglądarce na pasku adresowym, rozpoczyna się od https://online.investors.pl/ oraz czy jest przy nim widoczny symbol zamkniętej kłódki, oznaczający bezpieczne, szyfrowane połączenie.

4. Czytaj uważnie komunikaty wyświetlane przez przeglądarkę. Nigdy nie ignoruj ostrzeżeń dotyczących zabezpieczeń połączenia oraz informacji o nieprawidłowym certyfikacie bezpieczeństwa.

5. Nie instaluj na żądanie dodatkowych komponentów. Pamiętaj, że do korzystania z serwisu Investor Online nie jest wymagane instalowanie żadnych dodatkowych programów ani certyfikatów bezpieczeństwa.

6. Nie zapisuj danych do logowania w pamięci przeglądarki internetowej.

7. Nigdy nie pozostawiaj komputera bez nadzoru w czasie, kiedy jesteś zalogowany do serwisu Investor Online.

8. Korzystaj wyłącznie z legalnego oprogramowania. Regularnie instaluj udostępniane przez jego producentów aktualizacje. Nie instaluj programów pochodzących z nieznanych źródeł.

9. Zabezpiecz swój komputer programem antywirusowym i pamiętaj o jego aktualizacji.

10. Chroń swój system pocztowy przed spamem. Nie otwieraj podejrzanych maili. Uważaj na umieszczone w wiadomościach linki i załączniki – mogą one zainfekować Twoje urządzenie szkodliwym oprogramowaniem.

11. Jeśli masz wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa serwisu Investor Online, zauważyłeś, że serwis nie działa prawidłowo lub coś Cię zaniepokoiło w jego wyglądzie – niezwłocznie skontaktuj się z nami: telefonicznie, dzwoniąc pod numer 801 00 33 70 / +48 22 588 1845 lub za pośrednictwem formularza.