Investors TFI kolejny rok wśród liderów rynku

Szósty rok z rzędu Investors TFI znalazło się wśród najlepszych krajowych firm zarządzających funduszami w rankingu Rzeczpospolitej. Dziennik zwraca uwagę na utrzymującą się od lat naszą pozycję lidera w segmencie funduszy mieszanych.

Ranking Rzeczpospolitej powstaje na podstawie oceny wyników funduszy inwestycyjnych wypracowanych w perspektywie 6 miesięcy, roku, 3 i 5 lat. Dziennik przyznaje punkty za wyniki osiągane w grupach funduszy: akcji polskich (uniwersalnych i małych i średnich spółek), akcji zagranicznych, mieszanych polskich, obligacji skarbowych, obligacji skarbowych długoterminowych, obligacji uniwersalnych, obligacji uniwersalnych długoterminowych oraz dłużnych korporacyjnych.

Po czterech z rzędu zwycięstwach, w tym roku Investors TFI zajęło drugie miejsce. Autorzy tegorocznego rankingu Rzeczpospolitej zwracają uwagę na bardzo dobre wyniki funduszy mieszanych Investors. „Od lat numerem jeden w kategorii funduszy mieszanych jest Investors TFI. Tak jest i tym razem – w okresie 12 miesięcy najwyższą stopę zwrotu, tj. blisko 29% wypracował Investor Zrównoważony. Co ważne, nie był to jednorazowy wystrzał. W horyzoncie trzyletnim Investor Zrównoważony zarobił ponad 42%, a w pięć lat 91%.” – czytamy w Rzeczpospolitej. W ścisłej czołówce funduszy mieszanych znalazł się również Investor Zabezpieczania Emerytalnego. Wpływ na wysokie miejsce w zestawieniu Rzeczpospolitej miały też bardzo dobre wyniki Investor Akcji oraz Investor Akcji Spółek Dywidendowych.

- Naszą misją jest odpowiedzialne i efektywne zarządzanie pieniędzmi inwestorów. Zdajemy sobie przy tym sprawę, że dla klientów ważne są nie tylko dobre, ale i powtarzalne wyniki. Utrzymanie przez szósty rok z rzędu bardzo wysokiej pozycji w rankingu Rzeczpospolitej oraz fakt, że od lat jesteśmy w ścisłej czołówce wszystkich najważniejszych zestawień najlepszych krajowych firm zarządzających funduszami dowodzi, że powtarzalność tę osiągamy. mówi Zbigniew Wójtowicz, prezes Investors TFI.

Sukces nie jest dziełem przypadku - inwestuj z najlepszymi!