Komentarze Investors TFI

Informacja reklamowa

Zamieszczone poniżej informacje mają charakter marketingowy i nie są wystarczające do podjęcia decyzji inwestycyjnej. Przed jej podjęciem zapoznaj się z Prospektami informacyjnymi Investor Parasol SFIO, Investor Parasol FIO, Investor PPK SFIO oraz Dokumentami zawierającymi kluczowe informacje.

Menu główne

Komentarze Investors TFI

  • rynek złota

    Złoto nadal atrakcyjne

    Złoto z nawiązką zrealizowało naszą prognozę ze stycznia tego roku, w której zakładaliśmy wzrost kursu do 2 500 dolarów za uncję. Co więcej, ponad 25-procentowy wzrost kursu kruszcu wycenianego w dolarze amerykańskim zapewnił mu pozycję niekwestionowanego lidera wśród szerokich klas aktywów pod względem stopy zwrotu liczonej od początku tego roku.
  • rynek obligacji

    Dobre perspektywy funduszu dłużnych

    Fundusze dłużne nadal mają potencjał dostarczania atrakcyjnych stóp zwrotu konserwatywnym inwestorom. W środowisku cyklu obniżek stóp procentowych przez najważniejsze banki centralne oraz NBP nadal widzimy duże prawdopodobieństwo, że fundusze z większą ekspozycją na ryzyko stopy procentowej mogą być w horyzoncie roku bardziej dochodowym rozwiązaniem niż fundusze oszczędnościowe.
  • komentarz

    Komentarz miesięczny - wrzesień 2024 r.

    W każdej dotychczasowej recesji silny wzrost bezrobocia był wynikiem słabości korporacyjnych fundamentów. Dziś nie ma takiego sygnału. Oczekiwania co do przychodów, zysków i marż na lata 2024-2026 dla amerykańskich spółek pozostają rekordowe. Jeśli zacznie się to zmieniać, będziemy musieli obwieścić: Houston, mamy problem! Póki co jednak to, czego doświadczamy, to jedynie turbulencje.
  • rynek złota

    Złoto - kierunek 2500 USD za uncję

    Zakładany przez nas scenariusz utrzymania popytu na złoto ze strony banków centralnych i inwestorów azjatyckich oraz pojawienia się na rynku zwiększonego zainteresowania kruszcem inwestorów z Europy Zachodniej i USA skłania nas do myślenia o cenie złota na koniec 2024 roku na poziomie około 2500 USD za uncję.
  • komentarz

    Weryfikacja celów inwestycyjnych na 2024 r.

    Rok 2024 miał przynieść demokratyzację hossy, czyli zwiększenie partycypacji w giełdowych wzrostach branż innych niż technologiczna, a także mniejszych i średnich spółek. Patrząc z lotu ptaka na dokonania rynków oraz gospodarek w pierwszej połowie 2024 roku można stwierdzić, że generalnie wpisują się one w zakładany scenariusz, pozostawiając jednak spory niedosyt.
  • komentarz

    Komentarz miesięczny - czerwiec 2024 r.

    Zarówno prezentacja kolejnych rewelacyjnych wyników finansowych, jak i następne trzy tygodnie bicia rekordów notowań utwierdziły wszystkich w przekonaniu, że królowa jest jedna – Nvidia. Dominacja tej spółki w rewolucji związanej ze sztuczną inteligencją jest wciąż nie do podważenia.
  • komentarz

    Komentarz miesięczny - maj 2024 r.

    Choć po kilku tygodniach rynkowych turbulencji 15 maja indeks S&P500 powrócił do widocznego w pierwszym kwartale tego roku trendu ustanawiania kolejnych rekordów, to krótkoterminowe wskaźniki sentymentu inwestorów spadły do nieco rozsądniejszych poziomów. Okres podwyższonej zmienności i w sumie dość ograniczonych spadków był jednak zbyt krótki, żeby na serio przestraszyć rynek.
  • komentarz

    Komentarz miesięczny - kwiecień 2024 r.

    Niewielkie turbulencje, z jakimi muszą borykać się inwestorzy na Wall Street od początku kwietnia mogą być zapowiedzią nadchodzących zmian. Hossa na akcjach nie powinna wyglądać tak, jakby była odrysowywana linijką.
  • komentarz

    Komentarz miesięczny - marzec 2024 r.

    Giełdowa hossa stała się ostatnio tematem z pierwszych stron gazet (The Economist, Barrons). Zazwyczaj bywało to sygnałem ostrzegawczym, którego nie należało ignorować.
  • komentarz

    Komentarz miesięczny - luty 2024 r.

    Dane wskazujące na siłę rynku pracy w USA nie są wcale takie jednoznaczne. Dlatego też tak ważne jest potencjalne odbicie w światowym przemyśle, dzięki któremu takie spółki jak UPS nie będą zmuszone do kolejnego cięcia kosztów. Takie cięcia są mocno zaraźliwie i mogą odbić się na całej gospodarce.